YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

We wtorek, 4 czerwca, w Liceum Ogólnokształcącym gościli przedstawicieli 5. Pułku Chemicznego z Tarnowskich Gór, którzy przeprowadzili zajęcia w ramach projektu "Lekcje z Wojskiem". W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy pierwszej oraz dwóch klas drugich.

Zajęcia zostały podzielone na dwie części. W pierwszej z nich żołnierze przedstawili uczniom prelekcję dotyczącą współczesnych zagrożeń i tego, jak powinni się zachować w bezpośrednim kontakcie z nimi. Zaprezentowali sygnały alarmowe oraz wskazali, co powinno się znaleźć w plecaku ewakuacyjnym. Pierwszą część spotkania zakończyła próbna ewakuacja.
Druga część zajęć miała wymiar typowo praktyczny i odbywała się na przyległym do szkoły terenie. Uczniowie nauczyli się, jak rozpalać ognisko za pomocą krzesiwa oraz jak zbudować schronienie, aby przetrwać w trudnych warunkach. Poznali również zastosowanie wyposażenia wojskowego, w tym hełmów, kamizelek kuloodpornych oraz masek przeciwgazowych.
Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów, którzy mieli możliwość zadawania pytań oraz aktywnego uczestnictwa w praktycznych ćwiczeniach. Było to dla nich niezwykle cenne i inspirujące doświadczenie.

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl