ekoFestWojewództwo Śląskie zaprasza 8 czerwca 2024 roku do Parku Śląskim w Chorzowie na piknik rodzinny „Błękitny ekoFest”. Piknik jest Oficjalnym Wydarzeniem Partnerskim Zielonego Tygodnia Unii Europejskiej.
Na odwiedzających czekają sektory: sportowy, kulturalny, wystawienniczy i edukacyjny.

Czytaj więcej...

W najbliższy czwartek sprzątamy odpady nad rzeką Szarlejką, na terenie Radzionkowa. Na uczestników będą czekać wyznaczeni wolontariusze, którzy rozdadzą worki i rękawice do zbierania odpadów. Uczestnicy akcji udadzą się w kierunku koryta rzeki Szarlejki porządkując teren. Zbiórka o godzinie 11:00 pod wiatą w Parku Marka w okolicy ulicy Miedziowej nr 6-8.

Czytaj więcej...

Gmina pozyskała fundusze w Marszałkowskim Programie "Inicjatywa Antysmogowa 2024" na zakup mobilnego laboratorium (samochodu elektrycznego) wraz z osprzętem do wykonywania kontroli jakości powietrza i spalanych paliw.

Wysokość pozyskanych środków to 250.000 zł.

NieczynneW środę, 17 kwietnia, Punkt Czystego Powietrza będzie nieczynny ze względu na wyjazd pracowników na szkolenie dotyczące zmian w Programie.

W tym dniu nie będzie zarówno pracownika punktu jak i Ekodoradcy.

Dobre wieści dla Radzionkowa. Dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach odbyła się konferencja informująca o działaniach dotyczących rozwoju energetyki rozproszonej opartej o Odnawialne Źródła Energii.
 
Podczas spotkania wręczono przedstawicielom gmin czeki na łączną kwotę niemal 470 milionów złotych na projekty związane z Odnawialnymi Źródłami Energii.

Czytaj więcej...

W dniach od 8 do 12 kwietnia br. na terenie miasta prowadzona będzie zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz wielkogabarytowego zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Nie ma konieczności zgłaszania chęci wywozu odpadów, wystarczy wystawić je przed posesją w dniu ich wywozu do godziny 6:00.

Harmonogramy wywozu dostępne są TUTAJ.

Czytaj więcej...

Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie zaprasza w najbliższą niedzielę 24 marca do wspólnego świętowania Dnia Pączków... tych liściowych i kwiatowych. W programie m.in. prelekcje, gra terenowa, spacer z przyrodnikiem.

Wstęp wolny.

PLAKAT

Na przełomie lutego i marca zamontowano kilkanaście budek lęgowych dla ptaków. Działania te pozwolą na zwiększenie bazy siedliskowej gatunków chronionych na terenach miejskich. Budki pojawiły się na Plantach, w Parku Marka, w Parku na Danielcu i w zagajniku przy ROD "Lepsze Jutro". Zamontowano kilka rodzajów budek - dla sikor i innych małych ptaków, dla średnich ptaków takich jak szpak, kowalik czy pleszka oraz duże budki dla dzięciołów.

Warto wspomnieć, że w zeszłym roku budki pojawiły się w lasku na "Pićkach", a w parku na Danielcu zamontowano letnie schrony dla nietoperzy i ustawiono zimowe domki dla jeży.

Zapraszamy do Urzędu Miasta na spotkanie z Ekodoradcą. Jeszcze do godziny 12:00 Panie udzielą wszelkich informacji na temat dostępnych dofinansowań czy doboru najlepszego ekologicznego źródła ciepła.

spotkanieW środę, 28 lutego, w Urzędzie Miasta Radzionków, odbędzie się spotkanie z Ekodoradcą. Na spotkaniu będą poruszone m.in. tematy dostępnych dofinansowań i możliwości pozyskania środków na modernizację lub wymianę źródła ciepła. Szczegóły na plakacie.

Serdecznie zapraszamy.

PLAKAT

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl