YBFB Instagram - logoBIP

  neirychomości        dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystegoSystem Informacji PrzestrzennejKurierSMSPowietrzeOstrzeżenia GPSZOK - logoHarmonogram-Rewitalizacja - logoEBOIPomoc prawnaOchrona Danych Osobowych - klauzula

 

 

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiLogo portalu obywatel.gov.pl     Dostępność Plus Samorząd na plus - logo  

 

Szachowe Mistrzostwa Szkół PodstawowychSzkoła Podstawowa nr 2 gościła uczniów szkół podstawowych z terenu Radzionkowa na Szachowych Mistrzostwach w kategoriach indywidualnych i drużynowych. To już kolejna edycja, gdzie zaproszenie otrzymały wszystkie szkoły podstawowe, publiczne i niepubliczne, z terenu Radzionkowa.
 
Do turnieju zgłosiło się 26 uczniów z 3 szkół. Turniej rozegrano jako 7- rundowy z czasem gry 10 minut na każdego zawodnika. Turniej rozgrywano w klasyfikacji indywidualnej dla chłopców i dziewcząt oraz w klasyfikacji drużynowej (liczył się wynik 3 chłopców i 1 dziewczyny z poszczególnej drużyny).

Organizatorami byli: Urząd Miasta Radzionków, Stowarzyszenie Szachowe i Gier Umysłowych „Pionek” Radzionków i Szkoła Podstawowa nr 2 w Radzionkowie.

Otwarcia kolejnej zawodów szachowych dokonał Rudolf Sobczyk, główny organizator i sędzia zawodów oraz Wojciech Trzensiok i Leszek Suder. Turniej przebiegał bardzo sprawnie, w czym zasługa organizatorów i opiekunów poszczególnych grup, za co należą im się szczególne uznania.

Najlepszy wynik uzyskał Cezary Szeliga (SP1) - 7pkt, drugi Mateusz Mucha (SP1) - 6 pkt, trzeci Artur Małota (SP1) – 5 pkt, Paweł Plewnia (SMS) - 5 pkt, Wojciech Zwiernik (SP1) - 5 pkt. O miejscach decydowała dodatkowa punktacja.

W kategorii dziewcząt wystartowało tylko 5 zawodniczek, a zwyciężyła Emilia Skowronek (SP2) - 3pkt przed Emilką Ziemann (SP1) - 3 pkt i Julią Slotosz (SP1) - 2 pkt, Zuzią Skowronek - 1 pkt. O miejscach decydowała dodatkowa punktacja.

Cieszy tak liczny udział dzieci w tym turnieju. Patrząc, co robi się na świecie i w innych miejscowościach widzę, że szachy zyskują na popularności, bo są już w niektórych szkołach wpisane w program nauczania. Od 2016 roku zauważalny jest w Polsce stały trend do coraz większej aktywności w grze w szachy. Może to i u nas zaprocentuje.

Wyniki indywidualne w grupie chłopców:

1. Cezary Szeliga - 7 pkt

2. Mateusz Mucha - 6 pkt

3. Artur Małota - 5 pkt

4. Paweł Plewnia - 5 pkt

5. Wojciech Zwiernik - 5 pkt

6. Mateusz Frej - 4 pkt

 

Wyniki indywidualne w grupie dziewcząt:

1. Emilia Skowronek - 3 pkt

2. Emila Ziemann - 3 pkt

3. Julia Slotosz - 2 pkt

 

Wyniki drużynowe:

1. Szkoła Podstawowa nr 1 - 21 pkt

2. Szkoła Podstawowa nr 2 - 15 pkt

3. Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego - 13 pkt

 

Serdeczne podziękowanie organizatorom oraz fundatorom nagród. W tym miejscu chcę podziękować redakcjom czasopism szachowych „MAT” i „Panorama Szachowa” za wsparcie organizatorów. Szkole Podstawowej nr 2 za przyjęcie szachistów i udostępnienie sali oraz opiekunom i sędziom w osobach Wojciecha Trzensioka i Leszka Sudera.

Kolejny raz trzeba podkreślić wielkie zdyscyplinowanie uczestników, dla niektórych to był pierwszy turniej w życiu z zegarami szachowymi. Młodzi adepci okazali się bardzo pojętni i mimo ogromnych emocji w samej grze, postawa fair play i szacunek dla rywala są godne do naśladowania w rozgrywkach wyższych klas sportowych, nie tylko w szachach.

Każdy uczestnik zawodów został doceniony, bo mógł sobie wybrać nagrodę za udział w turnieju. Do zobaczenia na następnych turniejach szachowych.

 

Zanotował Rudolf Sobczyk

 

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl